Prolog k síle přátelství

17. listopadu 2007 v 21:07 |  Síla přátelství
Tak a je tu prolog mojí první povídy nebo kapitolovky jak se vám líbí víc , chtěla bych ho věnovat Ewilan.
Prosím o kometáře , předem díky.
P. S. omlouvám se za chyby asi jich tam bude dost , tak si toho nevšímejte!!!!
Pád´o - girl
Čau, možná byste o mě chtěli něco vědět , takže těd dokončuju 5 ročník v Bradavicích, no dokončuju zítra už jedem domů na velký prázky, to byste nevěřili jak se těším !
Zrovna dneska je slavnostní hostina na konec školního roku , pak ještě jeden trestík s Minií a veget, prostě bomba!
To jsem ale jaksi odbočila : je mi 16 let, což vám možná docvaklo, né? no tak možná ne, to neřešte.Studuji v Nebelvíru, nacož jsem samozřejmě náležitě pyšná!Něco k mému vzhledu, ok?
Jsem štíhlé postavy , mám černé vlasy které rozhodně nevypadají jako vlasy mého bratra Jsou dlouhé a na zádech se mi trochu vlní.... Pak mám oči - kdo by to byl tušil -a ty jsou čkoládové barvy.Ty vlasy mám tak nějak sestříhané, ted´ je to in.
Jsem i celkem vysoká a troufám si říct, že i hezká, kluci na mě dost letěj a já toho náležitě využívám - no, kdo by toho nevyužil?
I když mému bráchovi se to dvakrát nelíbí, no chápete to ?Já teda ne.
Normálně jednou mému klukovi rozbil nos , no fakt nekecám - a to pouze proto že nás viděl jak jsme se líbali!!!!Taky jsem ho kvůli tomu pěkně seřvale , se celkem divil. On má eště s jednim týpkem svojí partu , říkaj si Pobertové celkem trapný , ne ?Ale radši jim to neříkejte !!!!
Jé já sem kr... blbá , asi sem se zapoměla představit co? no jo , taková jsem já. Takže moje celé jméno je Jesica K. Potterová, to je celkem ucházející, ne?
Tak jako má můj bratr tu jejich trapnou partičku, já mám taky takovou, samozřejmě lepší! to je ale jasný! ale pronějaký méně chápavý to sem radši napíšu.
Do tý mý partičky patřím samozřejmě já (taky jak jinak že) pak jistá Lily Evansová.
Je trochu nižší než já, ale znáte to cm sem cm tam, má smaragdové oči , štíhlá asi tak jako já.
Hlavně její vlasy jsou nepřehlédnutelné, mají ohnivě rudou barvu a Lily je nosí dlouhé až do půlky zad.Mimochodem je do ní zabouchlej můj již zmíněný bratr James Potter, asi už od 1. ročníku hustý , což?akorát "menší " problém je že ho Lily nesnáší, no jo menší detail.
Pak k nám ještě patří Siddny Ghérová, prostě Sidd je vysoká jako Lily taky tak štíhlá , ale má jantarové oči a tmavé hnědé rovné vlasy .Máme skoro stejnou povahu až na pár odlišností : třeba učení , v tom vede Lily , protože já se neučim více méně vůbec a stejně patřím mezi nej ve třídě no a Sidd na to kašle tak jako já , no znáte partu prostě to každá obšlehne od každý a je to , aspon je pak víc času na náký "neviný" hovadiny , třeba pomáhat školníkovi udržovat kondici , to se dělá tak že zapráskete celý Bradavice nákym hnusem a on to pak musí uklízet! Vlastně by nám měl spíš poděkovat , ale to on né , hajzl jeden starej!
Jo ale k povaze , všechny jsme jaksi temperamentní , tvrdohlavé a nehorázně drzé , teda tohle zastávám spíš já a Sidd :) myslím hlavně to že jsme drzé, no a Lily nás pak z toho tahá , i když musím konctatovat že Lilyan každopádně není žadný kvítko a když jí někdo vytočí tak to fakt líta, zvlášt poslední dobou je taková jak my , nojo asi jsme jí zkazily , teda né že by to až tak potřebovala ,jasný jo? na Lily nedám dopustit !!!!
Ale je fakt že asi tak už půl roku (ten čas letí ,co?) jsme všechny uplně stejný , je to celkem hustý!
No ale už dost o nás .....i když eště musím konstatovat že my tři jsme údajně nejhezčí na škole , alspon nás tak všichni berou , když nepočítám dámské osazenstvo hradu který to asi taky vědi , ale žárlej , možná kdyby byly vtipné , temperamentní , drzé a v neposlední řadě střelené , tak by třeba taky zaujali , i když o tom by se dalo polemizovat , protože o takové Barbie moc normálních a chytrjch kluků nestojí , o ně stojí spíš takový děvkaři jako je Sirius Black, toje jeden nejmenovaný týpek z tý bratrovy party , pak je tam Remus Lupin ten je normální jako jedinej , Petr Pettigrew, řekněme že je takovej ''mírně '' oplácanej, klukům dělá takoej ocásek - ale když jim to nevadí. Musím uznat že jsou všichni hezcí , chytří a ulítlí jako mi teda my samozřejmě víc , řekla jsem všichni ? asi už mi hrabe Petr neni ani jedno!
My holky jsme většinou u jedný z nás na prázkách a letos to vyšlo na mě, ještě že máme větší vilu jinak nevim jak bychom se tam namačkali. Já a holky, James a kluci plusrodiče, to bude vážně zajímavý.Ale už se těším,o tom není sporu!Akorát doufám že se nám nepodaří zase podpálitdům jako loni u Sidd, to bylo fakt dobrý!sice jsme pak byly "mírně" seřvány, ale pohoda, my jsme za ty roky zvyklé.
Možná by vás zajímalo jakto že se neunudíme ale to u nás vážně nehrozí, víte co všechno děláme? Ne, tak to vás trochu uvedu do děje.Takže bud´ jsme doma a vymýšlíme různý kraviny což nám jde dost dobře, nebo děláme kraviny a to nám většinou dělaj kluci pokusný králíky, nebo chytáme bronz a vymýšlíme kraviny, popřípadě plaveme v našem (nebo jiném ) bazénu a vymýšlíme kraviny , jo a někdy na nás příde chut vybít přebytečnou energii tak bud´to běháme, plaveme, ale většinou si vezmeme koštata a jdem do lesa na mýtinu hrát famfrpál , nebo u nás je supr jezero o kterém víme pouze my,protože jsme nejchytřejší.
Někdy zajdeme na Příčnou na nákupy, nebo i do mudlovských obchůdků pro nějaký to oblečení.My toho nakupujeme hodně, ale nechci to tu rozebírat do večera, protože je ta hostina a Minie.
No a večer vymetáme bary a to jakýkoliv, bud mudlovský nebo normální většinou oboje.
Ono se vždycky proti tý nudě něco najde a když se nám někdy náhodou nechce ven, což takový výpadky moc nemáme, tak jednoduše kecáme, témat je hafo moc, uvedu jen některý, většinou to jsou kluci to vydrží dost dlouho, každý téma má hodně bodů, např .: kterej se který líbí , s kým chodí, vzhled, jak ho zbalit a kdy, odkud ho kdo zná .......... to je jen pár okrajových bodů, no a když vezmete v úvahu že jsme 3, tak to chvíli trvá .
No a pokud dojde tohle téma tak jich máme ještě celou řadu.Hlavně to bereme podle nálady, jenže my ji máme skoro vždy suprovou takže to není až takový problém jako to, že nás začnou otravovat kluci, jsou prostě neodbitní!většinou se nám povede nějak se jich zbavit a pokračujeme v kecání: kluci, hovadiny , sport, hovadiny, co budem dělat večer, hovadiny, jaký bary hodláme navštívit, koncerty .............no témata nechyběj.
Ale rozhodně nejsme žádný slepice, to zase ne!Na takové narážky jsme strašně háklivé tak pozor, to jsem hodná co? varuji vás předem, no musím se pochválit.
Myslíte že jsme nějaké drbny? jste na omylu, MY pouze předáváme info dál, aby byli ostatní v obraze! no to je prostě slušnost jsme seriozní firma, chcete adresu? ok: Záškodnice s.r.o.
Asi jsem to zapoměla dodat ale naší seriozní partičku jsme pokřtili, ZÁŠKODNICE!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 18. listopadu 2007 v 11:30 | Reagovat

Wow to bylo dobrý, takový osobitý líbilo se mi to, těším se na první kapitolu...jo a k tomu spřátelení...to si moji adresu hodíš do oblíbených stránek...můžeš třeba napsat i nějakej článek že ses se mnou spřátelila, ale nemusíš...jinak v podstatě nevim co to obnáší=D Prostě se spřáteluješ s těma, od kterých ráda čteš povídky no. To je asi tak všechno=D

2 Enervate Enervate | Web | 18. listopadu 2007 v 11:33 | Reagovat

Mno nápad dobrej, jsem zvědavá, co se bude dít až dorazí Pobertové :o)))

jo....peter je Pettigrew :o)

jinac se tesim na dalsi :o))))

3 Nikky Nikky | Web | 18. listopadu 2007 v 19:45 | Reagovat

Je to fakt moc hezky, jenom mi to malinko prpomina povidku Pasu , taky segra Jamesika, kazdopadne s etesim nadlais a upe mjega mrte:)..nejka mi to chytlo, kd ybude dalsi:D:D:D...?????:D

4 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 19. listopadu 2007 v 15:37 | Reagovat

holky díky , další by měla bejt cca v sobotu možná dřív

5 pantherka pantherka | Web | 19. listopadu 2007 v 19:43 | Reagovat

Super! :) Taky se těším na další kapitolu :)

6 Naiad Naiad | Web | 14. prosince 2007 v 19:41 | Reagovat

Vypadá to pěkně, jen ty chyby, vím, že jsi na začátku psala, abychom si toho nevšímali, ale nějak si nemůžu pomoct :-( ale to se určitě nějak srovná, čím budeš psát víc, tím to bude lepší, nebo si rovnou najdi beta-readera... jinak jdu hned na další kapitolu :-)

7 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 14. prosince 2007 v 23:36 | Reagovat

díkes všem , vím že chyb je tam .... řekněme hodně , ale budu se snažit to napravit , bohužel moje beta-reader je v Paříži

8 Raven Raven | E-mail | Web | 17. prosince 2007 v 15:17 | Reagovat

Ten nápad se mi zdá hodně dobrý. Ale... Je tu jedno velké ale. Mnohem lépe by se to četlo, kdyby to bylo napsáno, alespoň v rámci možností, spisovně. Do očí mě bilo příkladně takové 'eště', v 1. kapitola třeba slůvko 'mládeš' a nebo chyby, kde si nejsem jistá, zda to není pouze překlep. Také bych ti doporučovala trochu prostudovat správné psaní interpunkce nebo velkých písmen. Word je v tomto směru velký pomocník. Taky bych ti doporučovala trochu si projít zásady uvozování přímé řeči.  

V první kapitole bych také vypustila ty 'posunky' psané do hvězdiček. Řekla bych, že do psaného projevu tohoto typu (povídky) se to moc nehodí.

Dej si také pozor na chybky typu: "by si" místo "bys" apod.

Také by neuškodilo trochu to stylisticky uspořádat. Věř, že tři tečky, otazníky nebo vykřičníky jsou maximum, které je záhodno použít.

U toho 'číslování taktiky' v první kapitole bych volila raději obyčejný odstaveček textu, kde bys to mohla upravit jako vypravování, popřípadě to oživit i nějakým příkladem ;o)

*

Prosím, neber tohle jako buzeraci či nějaký jiný způsob provokace. Snažila jsem se jenom o konstruktivní kritiku, aby tato povídka mohla být ještě o kousek lepší. Věř mi, že to není dlouho, co já jsem byla v podobné situaci. Ber to spíš jako pomoc než nějaké nevhodné ponižování.

Se srdečným pozdravem

Raven

P.S.: Jestli je tvůj beta-reader nedostupný,  mohu ti být nápomocna já, jestli máš zájem...

9 Anchesenpaton Anchesenpaton | 19. prosince 2007 v 19:02 | Reagovat

Trapne.... dost

10 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 19. prosince 2007 v 22:57 | Reagovat

no páni....myslím že je to suprový nápad....asi to nebudou žádní svatoušci...:-)jsem zvědavá jak dopadnou ty prázky, když tam budou i kluci,..asi to bude dost zajímavé...ale což...nechám se překvapit..:-)ještě jednou úžasné..:-)

11 Tinka Tinka | Web | 1. ledna 2008 v 1:55 | Reagovat

Tak to bylo zajímavý. Mrknem se dál.

12 Ylil Ylil | Web | 8. ledna 2008 v 21:36 | Reagovat

Já nevim na co sem myslela, že jsem sem nepřidala ani koment...je to skvělý...moc se mi to líbí...je to good nápad...

13 Nessa Nessa | Web | 4. února 2008 v 10:11 | Reagovat

Vypadá to celkem zajímavě, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat ..

14 MarryT MarryT | Web | 9. února 2008 v 15:52 | Reagovat

Pěkný

15 ajushka ajushka | 27. února 2008 v 14:16 | Reagovat

Poněkud svérázný....

16 olivie olivie | 26. března 2008 v 19:20 | Reagovat

Hodně zajímavý...ne že by se mi to nelíbilo ale určitě by se to dalo vylepšit;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama